افزایش امنیت وردپرس

بالابردن امنیت وردپرس

وردپرس را می‌توان محبوبترین سیستم مدیرت محتوا در جهان دانست ولی این موضوع موجب انتشار بیشتر باگ‌ها و گستردگی حملات به آن شده است و  افزایش امنیت وردپرس کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

سایت شما نیاز به اقدامات امنیتی مداوم و به روز‌رسانی منظم دارد.درست مانند چکاپ منظمی که برای اتومبیل خود انجام می‌دهید.

وردپرس محبوبترین CMS در جهان است طبق آمار w3techs روزانه 796 وردپرس جدید راه‌اندازی می‌شود، در کشورما هم وردپرس بسیار محبوب است و سهم قابل توجهی از سایت‌های فعال را به خود اختصاص می‌دهد. 

فراوانی نصب وردپرس هم 33.6% در جهان است، یعنی به طور متوسط یک سوم سایت‌های جهان را شامل می‌شود.طبیعت متن‌باز و ویرایش‌پذیر وردپرس موجب شده تا هر کس بتواند به طور موثر از آن استفاده کند؛ قدرت وردپرس به سادگی آن است ، حتی افرادی که دانش فنی طراحی سایت را هم ندارند می‌توانند از  این سیستم مدیریت محتوا استفاده کنند.

محبوبترینCMS جهان

چرا به یک سرویس امنیتی برای وردپرس نیاز دارید؟​

ولی این موضوع یک روی سکه است! آیا می‌دانید سایت‌های وردپرس همواره هدف اصلی هکرها هستند؟! حفظ امنیت وردپرس همواره یک بحث حیاتی در بین وبمسترها است

با افزایش تعداد حملاتی که در دقیقه انجام می‌شود می‌توانید تبدیل به یک قربانی برای هکرها شوید؛ طبق گفته Wordfence در هر دقیقه بیش از 90هزار هک در سایت‌های وردپرس رخ می‌دهد!

نگران نباشید! روش‌های خاصی برای محافظت ار سایت وردپرس شما وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از سرویس خدمات امنیتی وردپرس در این سایت‌افزون است.

سوال اصلی اینجاست که چرا  به یک سرویس امنیتی برای وردپرس نیاز دارید؟
خیلی از مردم گمان می‌کنند با خرید یک قالب و نصب آن به وسیله بسته نصب آسان (installer.php) ، کار تمام شده و سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اند؛ در حالیکه این بسته برای کاربران زیادی به همین شکل نصب شده و ممکن است مشکلات زیادی همراه داشته باشند.

استفاده از سرویس امنیتی وردپرس بهترین راه برای حفظ وب‌سایت وردپرس شما توسط تیم کارشناس وردپرس است که تخصص آن‌ها ایمن نگه داشتن سایت شما و تضمین عملکرد بهینه آن است

حفظ امنیت وردپرس

 

چگونه یک وب‌سایت وردپرس امن می‌شود؟

  • به‌روزرسانی هسته وردپرس ، پلاگین‌ها و قالب

انجام هر آپدیت ممکن است حیاتی باشد؛ هکرها معمولا آسیب‌پذیری در هسته ، پلاگین یا قالب را پیدا کرده و بلافاصله به آن حمله می‌کنند؛ تیم امنیت وردپرس هم آسیب‌پذیری‌های اصلی را کنترل کرده و پچ‌هایی ارائه می‌کند تا سایت را در برابر حملات هکرها محافظت نماید.نسخه‌های جدید شامل این پچ‌ها هستند و به هیمن خاطر باید بدون درنگ انجام شوند و هیچ به‌روز رسانی نباید نادیده گرفته شود!

  • امنیت پایگاه داده وردپرس

تمام داده‌های سایت رد پایگاه داده ذخیره می‌شود از این رو بسیار مهم است که یک تیم متخصص بتواند از آن مراقبت کرده و یک محیط بهسنه‌سازی شده برای وردپرس ایجاد نماید.توجه کنید از یک دیتابیس برای نصب وردپرس‌های مختلف استفاده ننمائید، اگر کسی به پایگاه داده دسترسی پیدا کند ، به تمام آن سایت‌ها دسترسی خواهد داشت!

  • حذف بدافزار و اسکریپت‌های مخرب از وردپرس

تمیز کردن وردپرس هک شده ، کار ساده‌ای نیست! اگر با کدها و برنامه‌نویسی آشنایی ندارید بهتر است از افراد متخصص برای حذف نرم‌افزارهای مخرب از سایت خود استفاده کنید ،چون یک اشتباه کوچک ممکن است موجب آسیب جدی در وردپرس شده که بازگرداین آن بسیار سخت باشد.

  • حفاظت از ورود به وردپرس

حملات Brute Force توسط هکرها و برای دسترسی به وب‌سایت وردپرس استفاده می‌شود.این حملات اغلب توسط ربات‌ها برنامه‌ریزی شده و تلاش می‌کنند تا با ترکیب‌های مختلف به نام کاربری و رمزعبور کاربران دسترسی پیدا کنند.

راه‌های گوناگون برای جلوگیری از این حملات وجود دارد:

1)یک نام کاربری مدیر منحصر به فرد ایجاد کنید

2)استفاده از رمز عبور قدرتمند

3)استفاده از پلاگین‌های ویژه Brute Force در وردپرس

4)استفاده از ورود دو مرحله‌ای

5) محدودیت دسترسی به آدرس wp-login.php

6)محدودیت دسترسی به آدرس wp-admin

می‌توانید از راهنمایی‌های مفید برای افزایش امنیت وردپرس در سایت‌های معتبر استفاده کرد و یا برای راحتی خیال خود در زمینه امنیت وردپرس بی گمان نیاز به سرویس امنیت وردپرس دارید که از پشتیبانی و نگهداری کیفیت بالا برخوردار باشدبرا یان منظور با انتخاب متخصصین سایت‌افزون از هر گونه تهدید امنیتی جلوگیری کنید

 

شناسایی بدافزار

تشخیص بدافزار

شما نیاز دارید تا تغییرات ناخواسته در سایت را تشخیص داده و از بروز آن‌ها جلوگیری نمائید، قبل از اینکه متحمل ضرر و زیان و آسیب به کسب و کارتان شوید

حفاظت از سایت

محافظت از سایت شما

اینکه با استفاده از نصب آسان یک قالب خریداری شده را نصب کرده و وردپرس را راه‌اندازی کنیم ، ساده است ولی آیا فکری به حال امنیت سایت خود کرده‌اید؟

حفاظت از سرور

محافظت از سرور

وردپرس امن است، بیشتر نفوذها و آسیب‌های وارد شده به دلیل تنظیمات نادرست در سرور ، پلاگین یا قالب‌ است که رخ می‌دهد

1 %
ترافیک وب مخرب است
K 1
سایت در روز هک می‌شوند
K 1
سایت روزانه در لیست سیاه
1 %
افزایش حملات DDOS در سال
آپدیت نرم افزاری

به‌روزرسانی نرم‌افزاری

رایجترین دلیل هک در وردپرس، قدیمی بودن هسته، قالب یا پلاگین‌های آن است.

تشخیص بدافزار

اسکن و تشخیص بدافزار

وردپرس به طور منظم با بهترین نرم‌افزارها اسکن خواهد شد

تهیه بکاپ

تهیه نسخه پشتیبان

به طور منظم در بازه‌‌های زمانی مشخص از سایت و محتوای شما پشتیبان تهیه می‌شود.

رمزعبور قدرتمند

استفاده از رمزعبور قدرتمند

تمام رمز‌های سایت را به رمزعبور قدرتمند تغییر خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که توسط حملات brute force ربات‌ها قادر به دسترسی محتوای وردپرس نباشند

اسکن افزونه و پوسته

اسکن افزونه‌ها و پوسته

آسیب‌پذیری پلاگین‌ها یا قالبرا اسکن کرده و نرم‌افزار آلوده را حذف یا جایگزین می‌کنیم.

گواهینامه SSL

استفاده از پروتکل امن

یکی از دغدغه‌های مدیران سایت استفاده از گواهینامه SSL و تغییر لینک‌ها به HTTPS  بدون ایجاد اختلال در سایت است.

اسکن فایل و دیتابیس

اسکن فایل‌ها و دیتابیس

همه فایل‌ها و دیتابیس‌های وردپرس را اسکن می‌کنیم تااطمینان حاصل شود که حاوی بدافزار نشده‌اند.

مشکلات اسپم

رفع مشکل اسپم در وردپرس

یکی از مشکلات اصلی در وردپرس ثبت دیدگاه توسط اسپمرها است که اختلال زیادی در سایت ایجاد خواهد کرد

شناسایی و حذف بدافزار در وردپرس

اسکن امنیتی و تشخیص بدافزار

وردپرس هموراه در معرض بدافزار‌ها و آلودگی‌های متنوع است،که می‌تواند موجب کندی سایت شده و خشم الگوریتم‌های گوگل را برانگیزد.

افزایش امنیت وردپرس با انجام اسکن‌های امنیتی منظم و قرنطینه کردن بدافزارها، کمک خواهد کرد.

بررسی و آنالیز امنیتی وردپرس

افزایش امنیت وردپرس ، به طور منظم سایت را آنالیز امنیتی کرده و مشکلات آن رفع خواهد نمود.

انجام برخی تنظیمات و مدیریت  دسترسی‌ها در وردپرس می‌تواند از بروز مشکلات جدی در آینده جلوگیری کند

بازیابی و راه‌اندازی وردپرس هک شده

متاسفانه مشاهده می‌شود که سایت‌های وردپرس زیادی در طول روز هک می‌شوند که بسیاری از آن‌ها فاقد بکاپ سالم و قابل بازگردانی می‌باشند(اگر از سایت وردپرس خود بکاپ تهیه نمی‌کنید به این صفحه مراجعه نمائید)در این قبیل موراد معمولا شرکت میزبان طبق قوانین از خود سلب مسئولیت کرده و کاربر را مسئول تهیه بکاپ از سایت خود می‌داند! 

این وضع دلهره‌آور بوده و زحمات یک عمر ممکن است بر باد رود،